A few steps to self-acceptance | Paris

2:51 PM

Paryż jest jednym z największych imperiów mody, a poza tym charakteryzuję się klasycznym, ale bardzo wyrafinowanym stylem. Miałam okazję odwiedzić to miejsce dwa lata temu i wywarło ono na mnie spore wrażenie. Zainspirowało mnie to do przekazania wam kilku rad do samoakceptacji, ponieważ wiem, że z sporo was na pewno próbuje poradzić sobie z tym problemem. Wraz z tekstem, który mam nadzieję okaże się dla Was pomocny, możecie pooglądać zdjęcia z mojej podróży.

Przestań porównywać się z innymi
Uważam, że jest to punkt najważniejszy, bo zazwyczaj porównywanie się z innymi ludźmi jest winowajcą naszego braku akceptacji. Zdjęcia gwiazd, które napotykamy na każdym kroku, są zazwyczaj albo nawet zawsze doszczętnie retuszowane. Większość zdjęć wstawianych na instagrama także są przerabiane, ponieważ wiele aplikacji poprzez swoje proste oprogramowanie umożliwia to każdemu, a podpis #nofilter, czy #nomakeup nie jest żadnym dowodem. Niektóre panie przyznają się do tego i efekty retuszu można zobaczyć w sieci. Nikt z nas nie jest idealny. W internecie znajdziecie sporo zdjęć gwiazd, które zmagają się z trądzikiem, cellulitem rozstępami, nadwagą itd. Pomyśl teraz, że osoby publiczne są pod ciągłym ostrzałem mediów, które krytykują je za każdą odkrytą niedoskonałość.

Pracuj nad sobą
Wszyscy posiadamy zalety, ale także i wady. Nie ma na świecie osoby idealnej pod każdym względem, ale jesteśmy w stanie doprowadzić do zmniejszenia naszych negatywnych cech zarówno charakteru jak i wyglądu. Zastanów się dobrze, co tak naprawdę bardzo ci przeszkadza. Ważne abyś znalazła w sobie takie cechy, których będziesz mogła się pozbyć przez swoją pracę nad sobą. Pomyśl, co możesz w tym kierunku zrobić, aby ci się to udało i działaj.

Zaryzykuj
Przede wszystkim nie bój się ryzykować! Warto czasem całkowicie się odmienić. Jeśli masz ochotę na zmianę fryzury to bez zastanowienia umów się na wizytę, zreorganizuj szafę i kup nowe ubrania. Nie musi się to wiązać z kosztami, ponieważ ciuchy których już nie nosisz możesz wystawić na sprzedaż w internecie. Pokombinuj także z makijażem, a jeśli nie wiesz co będzie dobrze wyglądać to poszukaj w internecie dobrych rad. Warto także zmienić otoczenie, w którym przebywamy, ponieważ to także ma na nas wpływ.

Znajdź swoje pasje
Pomyśl, co najbardziej lubisz robić, co sprawia ci przyjemność, w czym jesteś naprawdę dobra i zarezerwuj czas na rozwijanie swoich pasji, zamiast marnować czas na telewizję czy internet skoro i tak robisz to z nudy. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić, to planuj i zapisuj, a z czasem wszystko ułoży się samo. Rozwijanie naszych zainteresowań z pewnością doda ci pewności siebie i odkryje w tobie wiele pozytywnych cech.

Zarezerwuj czas na sport
Zdecydowanie musisz wprowadzić w swoje życie trochę sportu. Możliwości jest bez liku! Możesz uprawiać sporty sezonowe albo takie, którym możesz poświęcić czas przez cały rok jak np. siłownia, bieganie, fitness, czy taniec. Gwarantuję, że Twoje samopoczucie się poprawi, a może przyniesie także wiele więcej korzyści. Pamiętaj, że tylko początki są najgorsze.

Szukaj pozytywów, a kompleksy zachowuj dla siebie
Po co chwalić się na prawo i lewo swoimi kompleksami, dzielić się tym na portalach społecznościowych czy z innymi ludźmi. Niedoskonałości zachowuj dla siebie, ponieważ ludzie są bardzo nietolerancyjni, szczególnie zauważyłam, że taki stosunek jest szczególnie rozpowszechniony w naszym kraju, i z chęcią wytykają nam każdą wadę, która jest dla nas dramatem. Znajdź za to w sobie coś pozytywnego, zastanów się co w sobie lubisz i staraj się to eksponować oraz nie bój się o tym otwarcie mówić. Kiedy otrzymasz od kogoś komplement po prostu mu podziękuj.

You Might Also Like

3 comments

  1. Nie będą nas ludzie akceptować jeśli my sami siebie nie zaakceptujemy. Tak jak piszesz nasze społeczeństwo jest bardzo złośliwe. Zdjęcia piękne :)

    ReplyDelete
  2. Super post i przepiękne zdjęcia. :-) Pozdrawiam!

    ReplyDelete

Dziękuję | Thank You | Danke | Merci | Gracias | спасибо

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe